Прощання з доларом: Росія планує проводити розрахунки в національних валютах

Через Санкції від США в Росії різко впав рубль по відношенню до долара. Таким чином розрахунки на зовнішніх ринках в доларах спричиняють додатковий тиск на економіку Росії. Для того, щоб вийти з цієї ситуації російські чиновники планують проводити розрахунки у національних валютах, повідомляє “Інвестор”.

Голова ВТБ  Андрій Костін нещодавно поділився із пресою своєю ідеєю стосовно того, що Росії потрібно відмовитись від розрахунків в доларах США. Він, крім того зазначив, що його ідею підтримує президент Володимир Путін.

За його словами можна не повністю відхилити такі розрахунки, а поступово перейти до розрахунків в національних валютах. Андрій Костін, як приклад наводить, що можна такий екперимент провести в рамках Євразійського економічного союзу. Чиновник наголошує, що ця ідея потрібна не тільки для Росії, а має змінити всю світову систему.

Операція «скоротити субсидії»: урядовці вигадують нові способи, щоб урізати виплати

Трудова міграція по-словацьки: в Словаччині закриваються ресторани через відсутність працівників

Основні пропозиції глави ВТБ зводяться до переходу на інші валюти (євро, юань або рубль) при розрахунку з іноземними державами за експортно-імпортними операціями. Також, переходу юридичних адрес найбільших російських холдингів в російську юрисдикцію, а також до відмови від системи Euroclear при розміщенні єврооблігацій і переходу на російський аналог.

Недосяжний ринок ЄС: українську мінералку не купують на заході

Відома австрійська компанія побудує підприємство у Вінницькій області

Зокрема планується, що в операціях з Китаєм операції можна проводити в національних валютах Росії та Китаю. Однак для того, щоб провеститтаку дедоларизацію для російської економіки потрібно буде як мінімум п’ять років.

Проте, ентузіазм Глави ВТБ та російського президента підтримують не всі. Так керівник Рахункової палати Олексій Кудрін коментуючи такі плани зазначив, що загалом зміна розрахунків може призвести тільки до додаткових витрат.

Можна сказати, що такі заяви носять скоріш всього політичний характер, анж мають під собою якусь грунтовну економічну складову. Росія намагається знайти вихід для того, щоб не бути залежною від американської валюти на тлі посилення санкцій. Однак, самотужки провести заміну валюти для розрахунків навіть у рамках  Євразійського союзу практично не можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *