Виробництво крафтового пива – новий перспективний бізнес (фото)

Пиво є одним із наймасовіших напоїв у світі, однак найбільша частка його виробництва припадає на великі компанії. Проте, світовою тенденцією є створеня крафтових пивоварень. Україна не є винятком у цьому  питанні. Цей бізнес може стати прибутковим в майбутньому оскільки і світові тенденції, і українські рухаються у все більшій популярності не масового пива, повідомляє “Інвестор”.

Пиво є найпопулярнішим напоєм в Україні, однак за рівнем споживання українці знаходяться далеко позаду у світовому рейтингу. В середньому у нас в рік випивають  54 літра  на душу населення. В той же час у Латвії та Австрії цей показник трохи більше 100 літрів на людину, а в Чехії – аж 147 літрів.

Прощання з доларом: Росія планує проводити розахунки в національних валютах

Трудова міграція по-словацьки: в Словаччині закриваються ресторани через відсутність працівників

З 2014 року почалось різке скорочення виробництва цього напою. В 2015 році обсяги впали на 19,6%, а вже в 2017 ще – на 7,4%. Водночас в цей час зріс акцизний збір на алкоголь, що призвело до зростання вартості продукту. 

Проте, на фоні спаду у виробництві масового пива спостерігається ріст крафтових, або домашніх броварень. Цей бізнес в Україні порівняно молодий, невеликою є й його частка на ринку, яка в 2017 році становила не більше 1%.  Для порівняння, в США цей показник перевищує 12%. Однією з головних причин малої популярності є вартість крафтового пива яке є дорожчим за традиційне. 

Операція «скоротити субсидії»: урядовці вигадують нові способи, щоб урізати виплати

Недосяжний ринок ЄС: українську мінералку не купують на заході

Проте тенденції поступово міняються. Сьогодні з 125 українських пивоварень, 35 – крафтового. Для порівняння, в Німеччині – близько 1000, а в США – понад 4000 крафтових пивоварень.

Відома австрійська компанія побудує підприємство у Вінницькій області

Зазначимо, що відповідно до світових стандартів крафтовою може називатись пивоварня, котра:

  •  виробляє не більше 700 млн літрів пива на рік;
  • залишає не менше 75% капіталу у себе;
  • процес виробництва пива повинен бути природнім, без його прискорення, консервації та пастеризації.
  • головним у виробництві крафтового пива має бути творчий процес.
Крафтові броварні не можуть пришвидшувати процес дозрівання пива

Стримуючим фактором для розвитку крафтового пиває його ціна яка принаймні в два рази вища аніж звичайного. Саме тому пивоварам потрібно донести до споживачів чому вони мають платити більше за їхнє пиво.

Водночас популярним бізнесом зараз стає відкритя крафтових пивоварень паралельно із баром де його і будуть продавати. В залежності від розміру такого закладу інвестиції починаються від 200 тисяч доларів. Важливо складовою в ціновій політиці є сировина. Імпортна коливатиметься в межах приблизно в 6 євро за кілограм хмелю. Український аналог обійдеться дешевше десь в 0,5 євро за кілограм.

Солод і хміль одні з найважливіших інгредієнтів

Експерти прогнозують, що в найближчі 3-4 роки  темпи зростання складуть близько 3% в рік. Однак це лише за умови, якщо стабільними залишаться акцизні ставки. Також, планується, що незважаючи на ріст популярності крафтового пива, 70% усього ринку займатимуть продукти низької цінової категорії.

Паби крафтового пива стають особливо популярними в усьому світі

Варто зауважити, що не масове пиво вкрай залежить від купівельної спроможності українців, оскільки є досить високозатратним у виробництві. Крім того місцеві виробники орієнтуються в основному на внутрішній ринок, бо на міжнародних важко конкурувати із великими компаніями, із місцевими міні-броварнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *