Білорусь планує побудувати порт на Дніпрі

 
Вихід до моря та морські порти надають значну перевагу для торгівлі тим країнам у котрих вони є. До цього часу морські вантажоперевезення використовуються великою кількістю компаній, оскільки є досить дешевими. Білорусь не має власного виходу до моря, проте все незабаром може змінитись, повідомляє “Інвестор”.

Керівництво Білорусі нещодавно анонсувало ідею про побудову річкового порту. Його розташування планується  на Дніпрі в Гомельській області поблизу кордону з Україною з метою використання суден класу “ріка-море” для виходу в Чорне море.
 
Ідея із створенням порту для того, щоб мати змогу сплавляти виникла для того, щоб оперативно поставляти свої вантажі. Зокрема, планується, що цей водний шлях має забезпечувати перевезення нафтопродуктів. Місце яке теоретично вибрали для порту знаходиться порівняно недалеко від двох нафтопереробних заводів, а саме Мозирський НПЗ і Петриківський ГЗК, що будується в Гомельській області.
 
 
Для реалізації такого проекту вже знайдено інвестора – турецьку компанію Derin Shipping&Trading Co. Таким чином, порт побудують  в селі Нижні Жари (Брагінський р-н Гомельської обл.). Ще минулого 2017 року обидва президенти України та Білорусі заявили про свою підтримку для проекту.
 
Українська сторона заявляє, що з технічної точки зору  є така можливість для того, щоб по Дніпру могли проходити судна класу “ріка-море” від Київської ГЕС до села Нижні Жари. Однак, для успішного функціонування цього проекту українські експерти заявляють, що потрібно  провести роботи з днопоглиблення протяжністю 103 км.
 

Білорусь уже не перший рік планує створення нового транспортного коридору для перевезень вантажів з республіки водним шляхом по річці Дніпро в порти Чорного, Середземного і Каспійського морів. Новий маршрут значно знизить транспортні витрати для Білорусі, а також принесе додаткові дивіденди для України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *