Хто годує Україну: на Київ та область припадає третина зростання ВВП країни

За останніми даними Організації економічного співробіництва та розвитку (ОЕСР) в Україні проявляється тенденція до відтоку населення з малих містечок та посилення великих агломерацій. Крім того зафіксована негативна тенденція до зменшення чисельності населення та його старіння, що має негативний вплив на економічний розвиток країни, повідомляє “Інвестор”.

Відповідно до висновків експертів міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), приблизно 80 відсотків усіх міст України втрачають населення через низький рівень народжуваності та міграцію. Ці дані збігаються із дослідженням проведеним ООН  які передбачають суттєве скорочення населення України до 2050 року до рівня 36 мільйонів та продовження тренду урбанізації у світі.

«Землю селянам»: третина сільськогосподарських земель належать великим компаніям

Як зазначає голова відділу Євразії ОЕСР Вільям Томпсон

“Немає жодного регіону в Україні, де є заміщення новонародженими. Країна втрачає населення. Природний приріст негативний в кожній області. Прогноз до 2030 року – Україна може втратити 12-13 відсотків населення за умов швидкого старіння населення”.

Ця інформація має бути використана для майбутнього планування та розвитку, а також для адаптування інфраструктури надання послуг до потреб населення, яке старіє.Як вважають аналітики в Україні потрібно поступово реформувати систему реєстрації проживання громадян, оскільки зараз вона також подає необ’єктивні дані, які згодом враховуються у плануванні реформ.

Вакансій не збільшилось, а безробіття зменшилось: українські реалії

Натомість дослідження показало, що поряд із скороченням населення в малих містах спостерігається збільшення міських конгломерацій, зокрема Києва та деяких міст в центрі і на заході України. Дані про розростання мегаполісів мають бути враховані при плануванні збільшення обсягу публічних послуг та розвитку інфраструктури, яка буде здатна обслуговувати тих, хто переїхав.

Для облаштування інфраструктури вже зараз потрібно враховувати дані про “маятникові потоки” – це поїздки з дому до місця роботи, котрі з кожним роком тільки збільшуються. Для цього потрібно якомога швидше провести перепис населення, оскільки застарілі дані перепису населення викривляють статистику, унаслідок чого виділяється невідповідне державне фінансування місцевим бюджетам. Востаннє перепис проводили ще у 2001 році. 

Польські власники — українські водії: євробляхи як норма

Крім того дослідження показує, що вже зараз в Україні спостерігається нерівність між регіонами. Зокрема, швидке зростання економіки в агломерації Києва є одним із чинників зростання міжрегіональної нерівності. За даними ОЕСР, з 2004 по 2014 роки на Київ та прилеглі території в області припадало майже 40 відсотків зростання ВВП країни.

Висновок напрошується невтішний Україну зачепила загальносвітова тенденція із старінням населення та його постійною міграцією від перефирії до центрів. Відповідно доцього держава також має змінюватись перебудовуючи інфраструктуру таким чином, щоб забезпечувати швидкий трансфернаселення від місця життя до місця роботи, а також розподілювати таким чином кошти, щоб вонивикористовувались якомога ефективніше для розвитку тих міст і які найбільше цього потребують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *