Мільярдні збитки для України – результат відкриття Кримського мосту

Поки Росія святкує, Україна рахує збитки для економіки внаслідок будівництва Кримського мосту. Профільне міністерство заявляє, що приблизні прямі втрати будуть близько пів мільярда гривень на рік, повідомляє “Інвестор”.

В міністерстві інфраструктури повідомляють, що в першу чергу відкриття мосту негативно позначається на роботі українських портів Маріуполь і Бердянськ, оскільки не всі кораблі можуть пройти під цією спорудою.

Україна vs Росія: «потокові» війни за Європу

Таким чином, в міністерстві підрахували, що прямі збитки України складуть  500 мільйонів гривень на рік. Це зумовлено зменшенням тоннажності суден, які заходять до українських портів Маріуполя і Бердянська, після будівництва Керченського мосту, який обмежує своєю висотою прохід кораблів. Водночас міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначає, що непрямі втрати можна оцінювати мільярдами гривень.

Україна в європейських судах продовжує стягувати гроші з Росії

Також міністр зазначив, що

“Цей міст – не просто міст, це інструмент економічного і політичного тиску на Україну, інструмент блокування в будь-яку секунду Керченської протоки для судів не лише з українським прапором, але і всіх країн”

У міністерстві повідомляють, що вже направили в міжнародні судові структури звернення з цього приводу, а окрім того українські підприємства вже почали підрахунок збитків. Сума збитків буде використана в судових позовах для стягнення з Росії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *