Стрибок долара: як НБУ рятує гривню
З кінця липня різко вгору пішов курс долара відносно до гривні. Цей стрибок був не прогнозованим експертами, однак Нацбанк активно включився в підтримку національної валюти і вже для згладжування коливань продав понад пів мільярда доларів на внутрішньому ринку, повідомляє “Інвестор”.
Експерти відзначають, що долар почав дорожчати раніше прогнозованого періоду, однак передумов для знецінення національної валюти немає. Зростання попиту на валюту зумовлене сезонними, ситуативними і психологічними факторами. Серед цих факторів – сезонне зростання попиту на валюту з боку імпортерів енергоресурсів і споживчих товарів. Крім того, знизилася пропозиція валюти з боку населення під впливом традиційних негативних очікувань напередодні осені.
Державний дорожній фонд: спроба влади вирішити проблеми з дорогами
Внаслідок того що НБУ має підтримувати національну валюту скоротились міжнародні резерви, які на 1 серпня 2018 року становили 17,749 млрд дол., що на 5,6% нижче від показника на початок року. Національний банк у 2017 році купив на міжбанківському валютному ринку на 1,3 млрд дол. більше, ніж продав.
Криза в Туреччині: чи відчує на собі це українська економіка
За останні три тижні ждля того, щоб згладити валютні коливання Національний банк України здійснив інтервенцію на міжбанківському валютному ринку продавши близько 526,6 млн дол.
Таким чином згідно з даними НБУ з 30 липня по 10 серпня – регулятор продав на ринку 311,6 млн дол. А вже з 13 по 17 серпня – регулятор продав 215 млн дол. З огляду на ці дані, з початку року показник купівлі валюти поки що перевищує її продаж на 702,1 млн дол.
Міжнародні резерви України на 1 серпня 2018 року становили 17,749 млрд дол., що на 5,6% нижче від показника на початок року. Національний банк у 2017 році купив на міжбанківському валютному ринку на 1,3 млрд дол. більше, ніж продав.