Українці стали більше купувати зброї

В Україні зростає ринок продажів вогнепальної зброї. Лише за останній рік попит на неї виріс на 10-15%.  Незважаючи на складнощі із оформленням та порівняно дороговизну цей сенгмент має стабільний приріст, повідомляє “Інвестор” 

Дані багатьох опитувань показують, що українці знову втратили довіру до правохоронних органів, на фоні цього спостерігається зростання попиту на купівлю зброї. Найбільш популярними видами є  гладкоствольні мисливські рушниці, на які відносно просто можна отримати офіційний дозвіл від влади.

Магазини без продавців скоро розпочнуть роботу в Україні

Як зазначає президент концерну SAFARI, в який входить завод “Латек” Олександр Попов:

“Люди хочуть захистити себе, свої сім’ї та свої будинки від злочинців, тим більше що офіційно, на жаль, кількість тяжких злочинів в нашій країні зростає”.

Як відомо попит формує пропозицію, але також сприяє зростанню цін. Крім того нестабільна економічна ситуація відображується й у цій сфері через те, що в основному зброя є імпортною, а тому ціни на неї залежать від курсу гривні.

Прощай солодке: у світі прогнозують дефіцит цукру

Вітчизняні зброярі, також піднімають ціни через використання імпортних складових. Відповідно до інформації харківського заводу “Латек” ціни на найбільш ходові моделі зброї підвищилися з початку 2018 року на 10-20%. Відповідно на заводі відзначають, що  гладкоствольна переломна рушниця CHURCHILL Standart 12 калібру виробництва “Латек”, зросла в ціні за рік на 12% – до 21,3 тис. грн, а найбюджетніша модель гладкоствольної мисливської рушниці SAFARI коштує 3,5 тис. грн, тоді як рік тому ціни на таку зброю стартували з 3 тис. грн.

Справа на 300 мільйоні: в Латвії затримали банкіра якого розшукували в Україні

За імпортні дробовики доведеться заплатити ще більше. Наприклад, турецьку рушницю TARGET можна придбати за 5-6 тис. грн, а гладкоствольний напівавтомат того ж виробника обійдеться вже в 9-10 тис. грн, а італійська Beretta й американський Browning потягнуть і того на 70 тисяч.

«Євробляхи» і «гонщики»: де Гідність і Свобода?

Офіційна сткатистика повідомляє, що зброї на руках в українців не так вже і багато. За даними Національної поліції в країні 895 тис. одиниць зареєстрованої мисливської зброї (гладкоствольної та нарізної). Однак, зовсім іншу інформацію надає швейцарська аналітична компанія Small Arms Survey. Відповідно до її інформації у населення України близько 4,5 млн стволів легальної й нелегальної зброї. Тобто на ділі у кожного десятого українця, включаючи жінок і дітей, є рушниця. За цим показником наша країна входить до ТОП-25.

Ця інформація про зброю є вкрай загрозливою, оскільки в нашій державі і надалі не має спеціального закону, котрий би регламентував обіг зброї, який зараз регулюється наказами МВС. Зараз у Верховній раді знаходиться два законопроекти “Про зброю”, проте парламентарі не виявляють цікавості до того щоб урегулювати цю сферу. Експерти галузі повідомляють, що узаконення даної сфери сприятиме як безпеці українців так і зменшить незаконний обіг зброї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *